Korsika 2008 :: Den 3 – Aklimatizace v Portu

By | 3.11.2008

Vstáváme asi v devět hodin, venku leje a tak přesto že máme pěknou terasu snídáme uvnitř, přes francouzké okno koukáme jak venku přší a doufáme že se počasí umoudří a půjdeme se podívat do Porta. Dnešní den jsme se rozhodli věnovat aklimatizaci a poznání městečka kde jsme ubytovaní.

Asi v deset se počasí umoudřilo, beru foťák a vyrážíme se podívat k moři. V recepci platíme vratnou kauci 150 € a pobytovou taxu. Paní v recepsi si rouvnou řekla o 35 € za závěrečný uklid a to i přesto, že mají uvedené, že si můžeme vybrat zda si uklídíme sami nebo zda si úklid zaplatíme. O tom že si uklidíme sami a nebudeme platit nechtěla ani slyšet a tvrdě si stála za tím, že musíme 35 € zaplatit. Trochu mě to naštvalo, ale co se dá dělat.

Znechuceni jednáním paní v recepci (možná to bylo dáno i tím jak včera probíhalo naše ubytování) vyrážíme do městečka a cestou děláme několik fotek zajímavé kůry eukalipu které jsou kolem silnice a pod ní je celý eukaliptový lesík. Všude je nádherná vůně a tak se nám pěkně vykračuje. Přímořská část Porta jedna hlavní ulice a několi menších bočních které jsou posety obchůdky, restauracemi a hotýlky, ale všechny jsou kamenné krásně ladí s okolní krajinou.

Přímořská část Porta je rozděla skálou s janovskou strážní věží na dvě části. Jednou je zátoka s molem pro zakotvení asi nějaké větší lodě a druhou část kde je pláž a kotviště pro motorové čluny. Moře je ale zatím stále rozbouřené, tak všechny lodě jsou zakotveny, na pláži je červená vlajka a 2,5 metru vysoké vlny.

Cestou zpět si dáváme v jedné z místních rstaurací k obědu pizzu, pivo a kávu. Já jsem si dal jak jinak než sýrovu “3 FORMAGIO” a Dáša “Mozzarela”. Pizza a pivo bylo super, ale káva, dal jsem si svoje oblíbenné Piccolo, nic moc :(. Opět začíná pršet a tak se rychle vydáváme zpět na hotel.

Večer se jdeme podívat na západ slunce, dělám několik fotek “západovek”, procházíme přístavem a vydáváme se zpět na hotel. Večer na terásce u vínečka a doutníčku shlédneme fotky a utahani jdeme spát.

Fotografie z Korsiky 2008

One thought on “Korsika 2008 :: Den 3 – Aklimatizace v Portu

  1. Mira

    Zdá se, že kromě té protivné baby na recepci vám cestu nic nezkazilo. Což je jen dobře =)

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *