Korsika 2008 :: Den 4 – výlet do soutěsky Spelunca

By | 5.11.2008

Ráno vstáváme asi v 8:30 hod. venku je krásně slunečno, Dáša vyráží do místní pekárny pro čerstvé croassany a bagetu a já plánuji výlet do soutěsky Spelunca. Následně lehce posnídáme sbalíme věci a v 10:45 vyrážíme směr výchozí bod do soutěsky Spelunca, který je asi 2 km za vesnicí Ota ve směru od Porta.

Silnice do vesničky Ota stoupá serpentýnama nad Porto odkud je krásný výhled na záliv (bohužel jako řidič si toho moc neužiji) a místy je silnice široká tak akorát na jedno auto. Projedeme Otou a v 11:10 parkujeme na krajnici u silnice, kde v tu dobu už je tolik aut, že to nelze přehlídnout a vyrážíme na výlet.

Celá cesta je značena oranžovými značkami a hlavně to je jediná cesta, tak nemusíme mít obavu že bychom někam zbloudili. Cestou dělám nějaké fotografie a obdivuji muly, které po stezce původně chodily. Asi po hodině cesty se dostáváme k cíli naší cesty a to k janovskému mostu Ponte Zaglia který je schován v bujné vegetaci a v jeho okolí je spousta tůněk ve kterých je možné se osvěžit, což Dáša také dělala. Něco málo jsme pojedli a vyrážíme stejnou cestou zpět k autu.

Po návratu zpět k silnici ji přecházíme a jdeme kolem fotbalového hřiště ještě asi 300 metrů po proudu říčky k druhému janovskému mostu Ponte Vecchju. Potom už sedáme do auta a vracíme se zpět do našeho dočasného domova. Cestou ještě zastavujeme v supermarketu nakoupit potřebné věci a v 16:15 jsme “doma”.

Dáša připravuje večeři, já zpracovávám fotky a po večeři jsme se vydali k moři podívat se, zda se již uklidnilo. Vypadá to dobře, vlny se zdají být menší, a tak se zítra snad bude dát koupat. V moři se koupou pouze dva lidé, jak později podle řeči poznáváme, jsou to Češi. Po nezbytném zhodnocení dne u sklenky vína na terase jdeme spát.

Fotografie z Korsiky 2008Zvětšit mapu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *