Korsika 2008 :: Den 2 – cesta Livorno – Porto

By | 25.10.2008

… v 7:00 jsme naloděni na trajektu společnosti CORSICA FERRIES, po troše zmatkováni jsem zaparkoval a jdeme na palubu dát si snídani a kafíčko. Následně jsme se přesunuli na horní palubu a čekali na odjezd který je plánován v 8:15 hod. V 8:00 začíná pršet a tak se přesouváme do vnitřních prostor trajektu a čekáme na odjezd který jak nám bylo oznámeno bude posunut z důvodu počasí. Na konec v 9:00 vyrážíme z přístavu a rozbouřeným mořem se suneme směr Bastia.

Je to moje první cesta na trajektu a tak jsem zvědav jak na mně bude působit rozbouřené moře. Jak jsem po chvíli zjistil nic to se mnou nedělá, ale na některých spolucestujících je vidět že nějak blednou a na záchodech se začínají tvořit fronty (zejména na dámských). Do Bastie přijíždíme v 13:30 ve 13:45 opouštíme trajekt a vjíždíme na pevninu. Zapínám navigaci a zadávám cíl cesty Porto. Průjezd Bastií je podle navigace v pohodě a i následující cesta je relativně v pohodě, až na občasné kolony a kruhové objezdy. Cestu do Porta volíme sice delší , ale prej pohodlnější a cestovkou doporučenou přes Corte – Ajaccio – Piana – Porto. Osobně bych volil cestu kratší, ale Dáša byla zásadně proti, protože v cestovce ji řekli že tama jezdit nemáme, tak jsem rezignoval a smířil se s tím, že tuto část Korsiky prostě neuvidím :(.

Cestou děláme pouze dvě zastávky pro fotografie, protože trajekt měl 1,5 hodiny zpoždění, jedeme delší trasou a musíme se do 20:00 ubytovat. První zastávka pro foto je ve vesničce Vanaco, která na mě hodně zapůsobila a kdyby bylo více času tak bych si ji rád prošel a tak hodinku se zdržel. Bohužel čas je pouze na několik fotek krajinky a pádime dál. Další zastávka je až na pobřeží, kde mě uchvátily velké vlny a tak jsem se chvíli zdrželi a udělal jsem pár fotek.

Je 18:30 a my sedáme do auta a zase pádíme dál abychom to stihli v termínu kdy se máme ubytovat. K cíli nám chybí pouze 30 km, ale jak zjišťuji tak značně dlouhých a na řízení náročných. Po projetí nádherné oblasti Les Chalanges vjíždíme do Porta a po chvilce hledání hotelu “A Barcella” jsem v 19:30 na místě.

Jak jsme zjistili tak recepce má otevřeno pouze do 19:00 a tak přichází ke slovu telefon a Dáša a zjišťuje co a jak. Nakonec se ji povedlo s paní domluvit, přijela na recepci a jala se nás ubytovat. Další překvapení bylo, že nás nějak neměla napsané do apartmánu který jsme měli mít a tak nás dává do patrového apartmánu pro 6 osob. Paní v recepci si neodpustila poznámku proč jsme nezavolali že přijedem pozdě, tak jsme ji řekli (tedy Dáša ji řekla) že jsme přijeli v termínu který jsme od cestovky dostali jako termín pro ubytování 17:00 – 20:00 hod. Hned jsem si řekl o parkování v garáži a přesto že v cestovce jsme dostali informace že parkování v garáži je součásti ubytování, je paní v recepci očividně překvapena tím že chci parkovat v garáži a ještě více tím, že tak velké auto jako je Renault Laguna kombi. No nic, zajíždím do garáže a jdeme na pokoj.

Bydlení je super, prostorný apartmán který by mohl být i jako byt 3+kk :). Vynášíme věci z auta, to by jeden nevěřil kolik toho máme, provádíme hygienu a jdeme se uložit ke spánku. Musím říci že v podstatě po 40ti hodinách bez spánku a z toho cca 20ti hodinách řízení jsem rád že jsem v posteli.Zvětšit mapu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *