Korsika 2008 :: Den 1 – cesta Brno – Livorno

By | 16.10.2008

Tak a je to tady den našeho odjezdu na Korsiku nadešel. Ráno ještě kupujeme poslední věci na které jsme nějak neměly čas a odpoledne v 14:30 snášíme věci do auta a v 15:30 vyrážíme z centra Brna. Parkování v centru Brna je děsné, ve čtvrtek večer se mě povedlo zaparkovat až o dvě ulice dál a ani v pátek ráno nebylo na naši ulici místo abych přeparkoval před dům a tak naložení věcí do auta poněkud trvá :().

Mimo téma: v centru Brna sice opravili ulici Rašínova a Jakubská, ale bez náhrady zrušili místa kde bylo možné parkovat, na několika dalších parkovištích jsou přes léto přes některá parkovací místa zahrádky a většinu toho co zbylo je pronajato a tak normální bydlící, kteří nemají na to aby si za nemalí peníz zaplatili rezervaci místa parkují kde se dá. Bohužel někdy se musí parkovat i tam kde se nedá, protože prostě parkovací místa nejsou a potom platit za botičky na kolech :(), ale to je osud bydlení v centru Brna. Jsem zvědav kdy budou za rozumné peníze postaveny nějaké parkovací domy ve kterých budou vyhrazeny nějaká místa pro občany bydlící v centru Brna.

Když máme naloženo, vyrážíme směr Mikulov. První kolona která nás na cestě čeká je na Kolišti. Na Shelce na Heršpické kupuji dvě 10ti denní dálníční známky pro Rakousko, dofukuji kola a pokračuji dále. Na Vídeňské za Tescem směrem do Modřic je druhá kolona už od Tesca. Bohužel jsem nestihnul uhnout z “tříproudovky” a tak se vleču v koloně. Během popojíždění nás míjí dvě sanitky a já mám pocit že to bude nadlouho. Naštěstí se během popojíždění dostávám do pravého pruhu a povede se mě odbočit na silnici vpravo a vrátit se zpět na k Tescu a najed na dálnici.

Uf je 16:30 a já konečně míjím ceduli označující konec Brna a jedu po dálnici směrem na Bratislavu ze které sjíždím v Hustopečích a dále pokračuji kolem Mušova na Popice a Mikulov kde v 17:20 stavíme na benzince, beru benzin do plné nádrže a kupujeme nějaké bagety s sebou k večeři a nějaké energy drinky. Ještě nezbytná návštěva toalet a vyrážíme směr Vídeň.

Cesta do Vídně je naprosto bez problému až na jedno které má značku státu “PL” a před kruhovým objezdem před Vídní zastavil ikdyž jiné auto na “kruháči” nebylo a potom podruhé ve Vídni zabrzdil na zelenou grrrrrr. V 18:40 vjíždíme do Vídně, Průjezd Vídní podle navigace byl zcela bez problémů (pouze jedna malá kolona) ikdyž na sjezdu opět zmatkuji a málem jedu jinam :(((. Přes tuto křižovatku jedu již asi po čtvrté a vždy váhám kam mám odbočit, ale blbě jsem jel pouze jednou :).

Za Vídní je cesta bez problémů a tak pouze heslovitě

15:30 odjezd z Brna
17:20 Mikulov
18:40 Vídeň
20:50 Gratz
22:00 pauza na benzince Shel
22:50 Klagenfurt
23:15 hranice Itálie
01:40 Venezia
03:00 Bologna

V Itálii jsem dvakrát tankoval doplné nádrže, benzin je dražší než u nás (cca 1,46 €), ale dalo se to přežít. Cestou na mě nepřišel spánek a tak jsem stavěli jen na tankování a WC. Dálnice byly relativně v pohodě, jen na mítnicích v Itálii nebyly automaty na placení kartou (nebo jsem na jel jinam), tak jsme platili hotově. Jednou cca 11€ a jednou asi 22€ (lístečky nemohu najít tak je to pouze orientačně).

05:40 příjezd do přístavu Livorno – cestu do přístavu jsem našel bez problémů, stačí se dret podle směrovek “Porto” (přístav) a tak jsme byly na místě určení včas.
07:00 najíždíme na trajekt – můj pvní nájezd na trajek tak koukám jaká to je “krásná” krabice 🙂

 Zvětšit mapu

2 thoughts on “Korsika 2008 :: Den 1 – cesta Brno – Livorno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *