Korsika 2008 :: Den 9 – přejezd na jih a výlet na Capu Rosso

By | 29.12.2008

Devátý den naši dovolené byl dnem odjezdu z Porta směrem na jih ostrova a cestou jsem naplánoval ještě jednu zastávka pro výlet na Capu Rosso. Vzhledem k naši obuvy bylo jasné že na výstup nahoru to nebude, ale dojdem kam to pujde a vrátíme se zpět.

Ráno jsme uklidili a předali apartmán a v 10:30 vyjíždíme od hotelu směrem na jih. Cestou potkáváme “spanělou” jízdu vozů Ferarry a v 11:10 jsme na parkovišti pod Capu Rosso kde je i nějaký autobus turistů z Hluboké. Pokecali jsme, zjistili nějaké informace k cestě a vyrazili jsme taky na výlet.

thn00086  thn00090

Pod “hlavním” výstupem na Capu Rosso jsme relativně pozdě a tak se otáčíme a jdeme zpět, ale pokud ještě někdy na Korsiku vyrazíme, tak určitě vylezem až k majáku na Capu Rosso. Celá cesta je na přímém slunci a tak po návratu na parkoviště jsme rádi že už jsme zpět a ve 14:00 vyrážíme dál směrem na jih, kde naším cílem je kemp Roccapina, který by měl být asi 15 km před Bonifaciem.

Cesta je relativně bez problémů a tak jsem v 16:00 v Ajacciu, hlavním městě Korsiky. Po chvilce hledání nacházíme supermarket pro doplnění zásob a taky beru benzin. Asi po hodince zdržení pokraučujeme dále na jih.

Do kempu Roccapina přijíždíme v 18:30, Dáša rychle vyřizuje záležitosti kolem ubytování a potom už mě čeká stavění stanu.
Už je dávno po sezóně a tak zde je pouze několik karavanů a jinak je kemp úplně prázdnej. Něco málo jsme povečeřeli provedli očisatu těla a jdeme ulehnout ke spánku. Po celodenním řízení a ještě výletu na Capu Rosso jsem hodně unavenej a tak mě je všechno jedno a jsem rád že ležím a nemusím nic dělat.

Zvětšit mapu

    Více fotografií z Korisky je v galerii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *