Korsika 2008 :: Den 5 – koupání v moři

By | 29.12.2008

Ráno jsem se vzbudil v osm hodin, ale asi jen nějakým omylem a tak opět ulehám. Po chvilce mně Dáša budí ke snídani. Po snídani mě to ale nedá a opět upadám do kómatu, dnešek bude opravdu relaxační a odpočinkový. V plánu je koupání v moři, návštěva akvária a janovské strážní věže.

Před polednem se vydáváme k moři kde jsou všechny dnešní cíle. Už z dálky je vidět že moře je kliednější než předešlé dny a dokonce začali jezdit výletní lodičky. Kupujeme vstupenky na Janovsku strážní věž (2 x 2,5 €) a stoupáme vzhůru. Z věže je krásný výhled na moře a portský záliv, je poledne sluníčko pěkně hřeje a tak pádíme na pláž.

První překvapení, na pláži není plavčík, ale lidí tam už je vcelku dost. No nic vybíráme místečko kde to bude nejlepší a Dáša jde otestovat moře. Prej je studené, ale nedá mě to jdu to zkusit také. Pláž je oblázková a cesta k vodě je utrpení. Pomalu a oparně lezu do moře, ale není mě to nic platé, moře mě nemilosrdně smetlo a vstup do moře byl rychlý.

Moře je super, jdu testnout svezení na vlně směrem ke břehu. Zjišťuji že jsem to nezapomnel, ale vzhledem k oblázkové pláži je přistání poněkud bolestivé. Po pár vteřiních se dostávám ze spárů vln a jdu si lehnout na ručník. Do moře mě už nikdo nedostal.

V půl třetí se na pláži balíme a jdeme do restaurace kde jsem byli první den na pizzi. Po vstupu do restaurace slyšíme od obsluhy “FINITO”. Pochopili jsme že jim asi začala poobědová siesta a já tam nedostanu ani kafe. No nic, jdeme na kafe do restaurace o kousek níž (hned vedle akvaria), kde jsme bez problůmu kafe dostali. Kafe bylo dobré, ale Dáša stále vyžaduje něco k jídlu. Jdeme se tedy podívat kde co mají, narážíme na restaraci kde dělají PANINI (teplá bageta plněná rajčaty, mozzarelou, bazallkou a salátem) za 4 €, berem dvě a jíme venku.

Po lehkém obědě jdeme do místního akvária, vstupné 2,5 €. Zjišťujeme, že pokud bychom zde koupili lístky do akvária i na věž, tak na každém ušetříme 1 €. Z toho co zde je k vidění má největší úspěch mořský koník a langusta :). Rozhodně se ale nedá říci že by zde bylo 500 exemplářů ryb jak uvádí průvpodce 🙁 .

Cestou zpět se stavujeme ještě nakoupit a hurá na vaření večeře.

Poznatky z dnešního dne:

  • v době přibližně od 15:00 do 17:00 je siesta a většina restaurací a obchodů má zavřeno.
  • PANINI je výborná teplá francouzská bageta, která je plněná a s tím co se dá koupit u nás se nedá srovnat.
    Více fotografií z Korisky je v galerii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *